....................

Lehekülge haldab:

Merike Pappel /direktor
e-post: direktor@lehola.edu.ee


Viimati muudetud 20.12.2021

.......................

(link)
COVID 19 TÕKESTAMISE PLAAN

................


PÕNEVAID TEGEMISI 2021


PÄKAPIKUD LUURAVAD

Advendiajal jooksid lasteaias ringi kaks päkapikku, kes piilusid rühmade ustest sisse ja uurisid, mis seal tehakse.

Igas rühmas toimus midagi põnevat.

Päkapikud jätsid kõik meelde ja küllap Jõuluvana saab kõikidest laste tegemistest õigel ajal teada.

Päkapikud õues


.....................


ESIMESE ADVENDI TÄHISTAMINE 29.11.2021


On saabunud aasta kõige ilusam aeg – JÕULUAEG.
Lapsed ootavad juba pikisilmi päkapikke ja jõuluvana. Jõuluaeg on just nii eriline, kui me selle enda jaoks loome.

Traditsiooniks on saanud lasteaias esimese advendi tähistamine. Läbi aegade on see toimunud nii lasteaia saalis kui ka õuemajakeses.

Sellel aastal toimus esimese advendi tähistamine kõikidel aiarühmadel (eraldi rühmade kaupa) õues terrassi alal, väiksematel lastel käis päkapikk lastega vestlemas ja piparkooki jagamas rühmades.

Õues terrassil ootas muusikaõpetaja koos päkapikuga lapsi väikese kuusekese juures, põles ka üks küünal.
Lapsed mängisid koos ringmänge ja kordasid jõululaule ning enne laste äraminekut andis päkapikk igale rühmale üllatuse (uue lauamängu ja piparkoogikoti).


Esimene advent


Merike Pappel

................

KADRISANDID LASTEAIAS 25.11.2021


Sellel aastal olid kadrisantide tegemised ühildatud liikumistegevusega, mida juhtis kadrisandiks maskeeritud liikumisõpetaja Aino.

Kadrisandid kogunesid rühmade kaupa (iga rühmal oli oma aeg) lasteaiahoone ette ja sammusid rongkäigus ümber maja.
Et sammumine lõbusamalt toimuks, siis mindi edasi küll lühikeste sammudega, küll pikkade sammudega, vahepeal kükitati ja uuriti taevastki.

Nii jõutigi maja taha ning avastati põõsastest ringihulkuvad eksinud koduloomad. Üks vanema rühma poiss arvas küll, et lammas ja lehm on metsloomad. Eks see ole ju tänapäeva linnalaste arvamine.

Loomad taheti koju juhtida, kuid ei teadnud ei lehmake ega lambake, kus nende kodu on. Nõnda tuli veel siksakke ümber põõsaste ja liivakastide teha enne, kui tuttav kodutee „koduloomakestele“ ette jäi.

Kadrisantide seltskond liikus õuemajakese juurde. Ukse taga lauldi kadrilaulu ja Kadriema tuligi uksele. Kadriema üllatus oli suur, kui avastas, et koduloomad on laudast omapead jalutama läinud.

Õnneks lõppes lugu hästi, sest kadrisandid tõid koduloomad jälle koju. Kadriema luges õpetussõnu ning loomad lubasid, et ei lähe üksinda enam kunagi kõndima. Kadrisandid tantsisid kadritantsu ja said selle eest Kadriemalt kotikese õuntega kaasa.

Selline kadripäeva lugu oli täna Lehola Lasteaias.


Kadrisandid lasteaias


Merike Pappel


..................

PÄKAPIKKUDE MEISTERDAMINE


Majandusjuhataja Kerli andis idee, et lasteaia õuealale võiks meisterdada looduslikust materjalist midagi põnevat.
Ja nii meisterdasid lapsed Kerli juhendamisel lasteaiahoovi terrassil looduslikust materjalist päkapikke, et „päris päkapikkudel“ oleks lõbusam lasteaia hoovis luurata.

Puupakkudel seisvad Päkapikud meisterdati samblast ja kuusepuu okstest, ninaks pandi punane kuusepuuehe.

Kui kaks päkapikku olid 22.11.päeval valmis meisterdatud hakkas õhtul esimest lund sadama. Tundus, et lausa maagiline lugu.

Järgmistel päevadel meisterdati kaks päkapikku veel lisaks ja nii need päkapikud nüüd lasteaia õuealal advendiaega ootavad.

Päkapikud õues

Merike Pappel

.....................

24.11.2021
PÄÄSTEKOMANDO LASTEAIAS


Lasteaeda külastas Päästekomando. Kõik lapsed said vaadata päästeautot ning vanema ja keskmise rühma lapsed vestlesid päästemeeskonnaga pikemalt. Lapsed said vastused mitmetele küsimustele:
*Mis asjad on päästeautos ja milleks neid kasutatakse?
* Kuidas võib tekkida tulekahi?
*Mis asjad on süttivad?
Kui kohtumise alguses üks poiss arvas, et vilkur/ruupor on survepesur, siis pärast kohtumise lõppu oli selge, mis on mis.


Päästekomando külaskäik


Merike Pappel

....................

ISADEPÄEVA TÄHISTAMINE

Mõmmikute rühmas maaliti isadest portreesid. Õpetaja viis valminud tööd saali ja lapsed külastasid päeva lõpus näitust ning iga laps rääkis oma isast. Näitusele oli kutsutud ka muusikaõpetaja, kes laulis koos lastega ning sellest ettevõtmisest valmis isadele videotervitus.

Pöialpoisid kutsusid oma isad lasteaia õue ja koos lastega toimetati erinevates tegevuskeskustes. Korda oli vaja sättida segamini aetud tööriistakohver, naelu pakku toksida, kalapüüki mängida ja vahvaid katseid õhupalliga teha. Pärast punktide läbimist pakkusid lapsed isadele sooja teed ja hommikul valmistatud küpsisetorti.

Kalakeste sõimerühma isad said ülesande joonistada oma lapsi. Selgus, et kõikide laste isad ongi kunstnikud ja kohe väga head kunstnikud. Pildid, mis lasteaeda toodi, olid väga ilusad.
Mõne pildi puhul küll tundus, et vist oli ema käsi natuke abistavaks jõuks olnud, aga koostöö oli tulemuslik ja vahva.

Kalakeste lapsed ise olid jällegi osavad küpsetajad. Isadele küpsetati kaerahelbeküpsiseid rosinatega.

Protsessist valmis tore tervitusvideo ja ikka isadele isadepäevaks.

Kalakeste sõimerühma tervitus isadele

Siret Vaarpu

...................

10.11.-15.11.2021
MARDIPÄEVA TÄHISTAMINE


Mardipäeva tähistati sellel aastal enamasti rühmade põhiselt. Väärtustades eesti rahvakalendri tähtpäevi räägiti mardipäeva kommetest, joonistati ja meisterdati vahvaid mardimaske. Mööda maja "Mardid" kahjuks ringi ei saanud joosta.

Lepatriinude rühm ühendas kaks sündmust - mardipäeva ja isadepäeva tähistamise. Martideks maskeerituna käisid lapsed muusikategevuses. Lauldi, tantsiti Martidena. Õpetajal oli mardipäeva muusikategevuses kaasas ka Mardi hobune ja rühmas said lapsed sellega sõitu teha. Pärast laulutundi anti Martidele kaasa ka head-paremat maiustamiseks. „Mardilapsed“ tänasid ning soovisid lasteaiale head lasteõnne.

Martide lauludest ja tegevusest valmis isadele tore video isadepäevaks.

Lepatriinu rühma Mardid tervitavad isasid


Merike Pappel

..........................


29.10.2021
HELKURIKAMPAANIA


November on vaimse tervise ja märkamise kuu ning selle raames korraldab Tallinna Lehola Lasteaed kolmandat korda helkurikampaaniat. Sellel aastal toimub see veidi laiemalt. Tavapäraselt on helkurid riputatud lasteaia aias kasvavale sirelipõõsale. Lapsevanemad ja õpetajad on varasemalt toonud põõsale helkureid, mis kodudes üleliigsed. Möödujad, kel helkurit ei ole saavad selle võtta ja endale pimedal ajal külge riputada.

Sellel õppeaastal otsustasime sirelipõõsa asemel paigutada üleskutse väljapoole lasteaeda aiale, et kõik lasteaeda tulijad ja lasteaiast möödujad saaksid nähtavaks. Helkurite soetamisel aitas meid lahkelt transpordiamet ja nii saime esimesed helkurid-elupäästjad kampaania plakatite juurde riputada.

Aiale panime laste rõõmuks välja helkuri poisi ja helkuri tüdruku, kes julgustavad helkureid vajadusel kaasa võtma.

Helkuri poisse ja tüdrukuid värvisid Pöialpoiste rühma lapsed ning 2 valmis saanud tööd valisime üheskoos aiale panekuks välja. Helkuri poisil ja helkuri tüdrukul on paremale poole riputatud helkur ja seega on „NEED LAPSED“ kõigile möödujatele eeskujuks.

Tublid helkurikampaanias osalejad olid Lotte rühma lapsed. Lapsed koos õpetajaga vaatasid üheskoos õppevideot „Enda nähtavaks tegemine“. Pärast video vaatamist toimus veel arutelu, miks peab õues nähtav olema. Koos uuriti erinevaid kodudest kaasa võetud helkureid. Helkureid oli erinevate kujudega: südamed, ruudud, ringid, inglid. Väga meeldis lastele südamekujuline helkur. Videost said lapsed veel teada, et helkurid ei kesta igavesti ja neid tuleb iga aasta testida.

Kontrolliti ühiselt, kas kõik helkurid on aiale riputamiseks kõlblikud: helkuritest tegi õppealajuhataja telefoniga kaks pilti. Üks pilt välguga ja teine välku kasutamata. Pilte vaadates selgus, et kõik helkurid olid valgustades töökorras, sest nad helendasid.

Eelnevalt oskasid lapsed öelda, et pimedas tuleb helkur riputada jope külge. Kas helkur peaks olema paremal või vasakul, seda kõik lapsed kohe vastata ei osanud. Otsustati üheskoos, et mida rohkem helkureid külge riputada seda nähtavam ollakse!

Koos õpetaja või lapsevanemaga saavad lapsed terve novembrikuu jooksul lasteaia aiale helkureid riputamas käia.

Oleme nähtavad!

Helkurikampaania


Siret Vaarpu
Tallinna Lehola Lasteaed
õppealajuhataja

......................

29.10.2021
KÕRVITSAHOMMIK

Pime aeg on küll kätte jõudnud, kuid ka seda pimedat aega saab ise veidi valgemaks ja põnevamaks muuta. Vaadates kuldse sügise värve loovad juba ka need rõõmsa meeleolu, kuid põnevust sügisesse otsustati tuua veel juurde kõrvitsa teemaga. Lastele tutvustati kõrvitsat kui toiduainet nii inimestele, kui loomadele ja õpetati valmistama kõrvitsast laternaid.

Lapsed koos vanematega meisterdasid kodus kõrvitsatest laternad ning tõid need hommikul lasteasutuse õuealale.

Ilusal päikeselisel sügishommikul sai lasteaia pere õues kõrvitsate juures kokku, et näitust avada. Ootamatult saabusid näitusele külalised: kostümeeritud õpetajad kõrvitsa, must kassi ja hiirena. Külalised andsid lastele palju uusi teadmisi.
HIIR rääkis lastele, et vanasti meisterdati laternaid kartulitest ja kaalikatest. KASS teadis lastega koos nimetada väga paljusid toite, mida kõrvitsast saab teha (koogid, salatid, smuutid, supid jne). Kassi poolt antud teadmised erinevatest toitudest sobisid hästi selle õppeaasta Rohelise kooli teemaga toit. KÕRVITS tutvustas ennast tähtsalt ja ütles, et teda kutsutakse põhjala päikeseks ning pärit on ta Mehhikost.

Lastega vesteldes selgus, et paljud lapsed teadsid Ameerikast tulnud kalendritähtpäevast halloweenist ja et seda tähistatakse oktoobri lõpus kõrvitsatest laternaid tehes. Paljud lapsed teadsid rääkida, et sel päeval võib ennast ära maskeerida ja minna kommi küsima.

Üheskoos jõuti aga järeldusele, et Mardi ja Kadripäeva tähistamise kombed Eestimaal on toredamad ja novembris jooksevad kindlasti Mardid või Kadrid lasteaia hoovis ringi.

Kõrvitsa näitus, mis jutuhoos ära ununes, ootas ikka avamist. Kass uuris lastelt, et kuidas seda näitust võiks avada. Lapsed pakkusid, et plaksutame ja nii ka tehti. Koos külalistega tehti veel põlvepatsu ja hüpati, siis uuriti põnevaid kõrvitsalaternaid ning kõige viimase tegevusena tantsiti.

Tantsud tantsitud, kõrvitsalaternad nähtud ja lastega vesteldud - asutasid kolm külalist lahkuma!

Sooviti head kõrvitsa toitude maiustamist ja läinud nad olidki.

Oli tore ja lõbus „kõrvitsahommik“!

Kõrvitsahommik


Merike Pappel ja Siret Vaarpu

.................

11.10 - 15.10.2021
LEIVANÄDAL

11. - 15.oktoobrini toimus Lehola Lasteaias LEIVANÄDAL.

Leivanädal tõstis tähelepanu keskpunkti aastasadu eestlase toidulauda ehtinud rukkijahust leiva. Nädala jooksul toimuvate tegevustega juhiti kõikide tähelepanu tervislikule ja kasulikule leivale – asendamatule igapäevatoidule laste, noorte ja täiskasvanute menüüs.

Igas rühmas toimus midagi põnevat. Mõnes rühmas tehti põnevalt kaunistatud võileibasid. Mitme rühma lapsed küpsetasid ise midagi.

Mesimummu rühma lapsed segasid ise taigna, vormisid kuklikesed, viisid kööki ahju ja välja tulid väga maitsvad krõbedad kuklikesed. Iga kukkel oli omanäoline.

Sipelgate rühma lapsed küpsetasid ilusa ja maitsva keerusaia.

Isegi Kalakese sõimerühma lapsed (2-3a. lapsed) said õpetaja juhendamisel saiaküpsetamisega hakkama.

Lepatriinude rühma lapsed valmistasid põnevaid võileibu.

Leivanädala üks tähtsamaid tegemisi oli kindlasti see, et ka personal õppis Mõmmikute rühma õpetaja Terje juhendamisel ise päris rukkileiba küpsetama. Ja maitses see hoopis, hoopis teisiti, kui poest ostetud leib. Oli ikka palju maitsvam!


Leivanädal


Merike Pappel

...................

29.09.2021
Rahvusvahelise toidukao ja toidujäätmete alase teadlikkuse päev

29 septembril oli rahvusvaheline toidukao ja toidujäätmete alase teadlikkuse päev.

Tallinna Lehola lasteaias on õppeaasta üheks teemaks valitud toit.
Igapäevaselt on kahjuks näha, et vaatamata õpetajate pingutustele jäävad laste toidukordadest üsna sageli järgi leivatükid, mis viiakse biojäätmete konteinerisse.

Õpetaja Liis mõtles välja, kuidas meie majas tekkivaid toidujäätmeid (leivatükke) teadlikult saaks edasi kasutada ning sellega biojäätmete konteineri sisu vähendada. Ta võttis kontakti Pille hobuste turvakoduga, kuhu lähevad oma viimaseid elupäevi veetma kroonilise haigusega või vigastatud hobused.

Nüüdsest hakatakse kokku korjama oma majas üle jäänud leivatooteid, kuivatatakse need ja saadetakse hobustele maiustamiseks.

Turvakodust saadeti lastele vaatamiseks video, kuidas hobused leivaga maiustavad.

Õppealajuhataja
Siret Vaarpu

.......................

20.09 - 21.09.2021
SPORDINÄDAL Lehola Lasteaias

20. ja 21. septembril tähistati Lehola Lasteaias spordinädalat.
Spordinädalat tähistati õues, lasteaia territooriumil, rühmad kõik eraldi. Igal rühmal oli liikumisõpetajaga kokku lepitud oma õueoleku aeg ning teistega kokku ei puututud (kuigi väga põnev oleks ju võistlusmänge rühmade vahel mängida).

Sportlikud mängud algasid soojendusharjutustega ja jätkusid jooksumängudega, mis vajasid tähelepanu ja täpsust. Küll oli vaja slaalomijooksus tähele panna, et torbikule vastu ei läheks, punane ketas kiire jooksuga oma pesasse viia ning pallid õige värviga rularõngastesse viia.

Kõik tublid osalejad said diplomi ja sussikoti.


Vaata pilte…

Spordinädal


Merike Pappel

................

21.09.2021
MAAILMAKORISTUSPÄEV

Tallinna Lehola Lasteaia lapsed osalesid 21.septembril, 2021 maailmakoristuspäeval. Rõhuasetus oli pisiprügile nii oma lasteaia territooriumil kui ka väljaspool territooriumi.

Lapsed said igaüks omale kilekoti, panid koristuskindad kätte ja koristamine võis alata. Korjati kommipabereid, pudelikorke, ja palju muudki. Ükski kilekott tühjaks ei jäänud, nii palju oli prügi.

Huvitavateks leidudeks olid puidust trummipulk ja 5 kopikane. Kahjuks vedelesid maas ka mõned “koroonamaskid”.

Lapsed olid tublid ja olid ise arvamusel, et NÜÜD SAIDKI MAAILMA PUHTAMAKS. Loodame väga, et see koristuspäev jäi lastele meelde ja need lapsed oskavad kindlasti ise puhtust hoida.

Vaata pilte…

Maailmakoristuspäev

Merike Pappel ja
õppealajuhataja Siret Vaarpu

.....................

09.09.2021
RAHVASTEPALL

9. septembril toimus Tammetõru Lasteaias Mustamäe lasteaedade õpetajate Rahvastepalli võistlus, kus osales aktiivselt ka Tallinna Lehola Lasteaia naiskond: võistkonna kaptenina liikumisõpetaja Aino, õppealajuhataja Siret, rühmaõpetajad Anna-Mari, Pille ja Ingrid.

Hommikul said oma lasteaias kiirtestid tehtud – kõik negatiivsed, aga positiivselt meelestatud. Testid kaela, maskid ette ja minek.

Tammetõrusse jõudes juba soojendus käis. Kohale olid tulnud õpetajad 8-st Mustamäe lasteaiast.

Mäng algas ja pall liikus väga kiiresti, kõige kiiremini liikus see Pallipõnni lasteaia kapteni käes.

Lehola Lasteaia naiskond mängis ennast poolfinaali, siis finaali. Finaalis jäi napilt I kohast ilma, võitjaks osutus Pallipõnni naiskond, kes sai võidukarika seekord endale majja.

Tegelikult sportliku tegevusega võitsid kõik. Päev oli lustlik ja lõbus.
Lehola naiskond oli super tasemel.

Aitäh, Teile, Aino, Siret, Ingrid, Anna-Mari ja Pille, lasteaia esindamise eest !

direktor
Merike Pappel

Rahvastepall

......................

01.09.2021
TARKUSEPÄEV

1.septembril tähistati Lehola Lasteaias TARKUSEPÄEVA traditsiooniliselt õues.

Õppealajuhataja soovis head uut õppeaastat. Direktor tundis head meelt, et rühmad kõik jälle oma ruumides ja lapsed ning personal saavad käia üles-alla remonditud treppidest. Tutvustas ka kõiki rühmaõpetajaid ning soovis sisukat tegevusaastat!

Muusikaõpetaja Anul oli rühmaõpetajatele „krutskiülesanne“ varuks, mis lastele pakkus elevust ja nalja.

Tarkusepäevalt ei puudunud ka üllatuskülaline. Selleks oli muusikaõpetaja Jaana, kes oli kehastunud ÖÖKULLIKS. Öökullil oli lastele edasi anda oma sõnum.

Tarkusepäev


direktor
Merike Pappel

.........................

31.08.2021
TALINISU JA TALIRUKIS

Augusti viimasel päeval külvasid Pöialpoiste rühma lapsed õuekastidesse talinisu ja talirukist.

Rapsipõllud on kenad kollased. Tore on ka oma lasteaia aianurka kollane lapike tekitada. Uudistati üheskoos rapsi seemneid ja arutati mida rapsist teha saab?

Rapsi nimetust oli raske meelde jätta ja lastele õpetasime seda sõna nii, et mitte "LAPS", aga "RAPS"

Vaata pilte:

Toimetamised augusti lõpus


õppealajuhataja
Siret Vaarpu

......................

23.07.2021
ÕPPEAED

Laste poolt paar kuud tagasi istutatud taimed lasteaia territooriumil olevasse õppeaeda on vaatamata väga kuivale perioodile heas kasvuhoos. Lapsed ja õpetajad on olnud hoolsad taimede kastjad kastekannudega ning majahoidja Rashid on selles osas ka oma käed külge pannud ning üle päeva kastnud kõiki õueala taimi voolikust.

Omakasvatatud maasikaid, rabarbereid, sibulat, tilli ja herneid on lapsed juba saanud maitsta.

(link)
Õppeaed


NB! Vaata pilte Rohelise Kooli blogist ja pildigaleriist

Merike Pappel
direktor

.........................

05.07.2021
Uus töötaja AIAVALVUR PETJA


Õpetaja Anna Klaabude rühmast võttis 1. juulil laste õuesõppeaeda valvuri ametikohale tööle uue töötaja PETJA.

Petja on kena ja galantne härrasmees, kes täidab oma töökohustusi väga hoolsalt. Petja valvab ja kaitseb laste istutatud taimi ning aiasaadusi kajakate eest.

Aitäh Annale! Nüüd saavad lapsed kindlasti oma kasvatatud aiasaadusi ka ise maitsta.

(link)
Petja


NB! Vaata pilte ka pildigaleriist

Merike Pappel
direktor

..........................

23.06.2021
TORMIPÄEV Lehola Lasteaias

Järgnev informatsioon ei ole üldse laste põnevast tegevusest. Pigem on see üks hirmutav ja kurb kogemus loodusjõudude "tegemistest".

23.06.2021 pärast tormi umbes kella 16-17 vahel avanes lasteaiahoovist üsna troostitu vaatepilt. Torm oli murdnud aia tagant (garaa˛idepealsest rohealalt) päris mitu puud katki ja paisanud need lasteaia territooriumile
(spordiplatsi äärde). Aed oli kahest kohast katki. Mänguvahendid tundusid terved olevat, aga päris täpselt veel aru ei saanud ka.

Loodame Mustamäe LOV abile puude likvideerimisel. Oma majahoidja puhastab hoovi niipalju, kui saab. Kui puud likvideeritud, siis saab hakata aeda parandama.

Hirmus lugu küll, aga hea, et meie uue katuse saanud õuesõppe majake ning varjualune on terve. Puud on murdunud just varjualuse kõrvalt.

Selline lugu tormi "tegemistest" 23.06.2021 Lehola lasteaias.


Merike Pappel
direktor

NB! Vaata pilte pildigaleriist

(link)
Koledad pildid

...................

01.06.2021
LASTEKAITSEPÄEV Lehola Lasteaias

Põrsad Nif Nif, Naf Naf ja Nuf Nuf tulid lasteaeda, et lapsi tähtsa päeva puhul õnnitleda! Koos võimeldi, tehti nalju (näe siga lendab…), puhuti mulle, mängiti palli, joosti ja suuremate lastega sai väike maastikumäng läbi mängitud


NB! Vaata pilte pildigaleriist ja Rohelise Kooli blogist


õppealajuhataja Siret Vaarpu

..................

31.05.2021
"MEIE LAPSE LAULUPAI"

Tallinna lasteaedade II laulupeol osalesid ka kõik Lehola Lasteaia lapsed. Tänavu toimus see video vahendusel. Et ka kooliminevad lapsed saaksid sellest osa, siis korraldasime nii, et Leholas toimus laulupidu 31. mail. Vanema rühma lapsed said vaadata videod saalis, teised vaatasid samal ajal oma rühmades.

Laulupeo video sisaldas terviklikku ja vaheldusrikast eeskava peo repertuaariga, mida said lapsed saalis/rühmas kaasa laulda. Pidu viisid video vahendusel läbi Piip ja Tuut, dirigeeris Raul Talmar ning saatis Urmas Lattikase ansambel, kaasatud olid Tallinna Endla Lasteaia õpetaja Kersti Kuuse laululapsed.

Muusikaõpetaja Anu rääkis lastele põgusalt laulupidude ajaloost ning lapsed said tutvuda õpetaja Anu isiklikust kogust pärit erinevate põnevate noodiraamatutega ja kogumikega laulupidudest.

(link)
Meie lapse laulupai


NB! Vaata pilte ka pildigaleriist ja Rohelise Kooli blogist

Siret Vaarpu
Merike Pappel

.......................

NB! Informatsiooni saab laste tegevustest 2020/2021.õppeaastal ROHELISE KOOLI lingi alt

..................

SPORTLIKUD JA LUMISED HOMMIKUD LEHOLAS.Tervis ja heaolu.


21 ja 22 jaanuar, 2021 toimusid Leholas liikumist ja lusti täis hommikud. Igale aiarühmale oli planeeritud vastavalt eale erinevaid tegevusi.

Lapsed alustasid väikese soojendava võimlemisega 🙂 Juhendajateks olid “LOODUSE SÕBRAD”, kes kandsid rohelist värvi riiet (roheline sümboliseeris loodust: puid, muru, tervist…). Lehola lasteaed on liitunud Rohelise kooli programmiga ja läbi sportliku tegevuse oli hea see jälle kõikidele meelde tuletada!

õppealajuhataja Siret

Vaata edasi siit:

SPORTLIKUD HOMMIKUD Leholas

.......................

KAUNIST ADVENDIAEGA


Muusikaõpetaja Anu ja õppealajuhataja Sireti poolt valmis 2020.a.detsembris advendiaja sissejuhatuseks vahva PÄKAPIKU TERVITUS video, mis tekitas rõõmsa advendiootuse meeleolu nii väikestele kui suurtele.


Merike Pappel

(link)
PÄKAPIKU TERVITUS Leholast

Autorid: õppealajuhataja SIRET ja muusikaõpetaja ANU


..........................


ÕPETAJATE PÄEVA NÄITUS

Õpetajate päevaks valmis õppealajuhataja Sireti poolt 05.10.2020 õpetajatele vahva FOTONÄITUS. Näitusel olid kujutatud oma töötajaid erinevates ametites või erinevaid tegevusi tegemas.

Näitus oli lustakas ja üllatuslik, andis palju positiivseid emotsioone.

Covid 19 tõttu ei saanud korraldada traditsioonilist õpetajate päeva kohvikut. Magusaampsu sai iga töötaja näitust külastades saalist kaasa võtta, et siis oma rühmas maiustada.


Merike Pappel

(link)
Üllatus õpetajatele saalis

..................

TÄHTEDE LAVA 2020

Mustamäe Kultuurikeskuses KAJA toimus 15.10.2020 laste laulukonkurss.
Meie lasteaiast osales sellel Lepatriinude rühmast ELSA ja taustamuusikat tegid Lepatriinude rühmast kaks SOFIAT ning muusikaõpetaja ANU.

Meie lastel läks üsna hästi. Esinemisrõõmule lisaks said lapsed edasi järgmisesse vooru.

Merike Pappel

(link)
TÄHED LAVAL

......................

TARKUSEPÄEVA TÄHISTAMINE ÕUES

Spordiplatsile kogunesid 01.09.2020 kõik aialapsed. Külla tuli koolitüdruk Jaana ( muusikaõpetaja Jaana). Nauditi ilusat ilma ja lauldi üheskoos muusikaõpetajate Anu ja Jaana juhtimisel.

Merike Pappel

Tarkusepäev

...........................

NÕVA RMK-s

Lepatriinude ja Klaabude rühma lapsed käisid 03.09.2020 Nõval õppekäigul KIK programmis „Loodusega koos“

Merike Pappel

Nõval

.....................

MAAILMAKORISTUSPÄEV LEHOLAS

Klaabude ja Pöialpoiste rühma lapsed osalesid 18.09. ja 21.09.2020 MAAILMAKORISTUSPÄEVAL.

Merike Pappel

18.09.2020 KLAABUD

................................

Tallinna Lehola Lasteaed
LASTEAEDADE TÖÖKORRALDUSE TEGEVUSKAVA SUVI 2020


Lasteaia töökorralduse eest vastutab lasteaia direktor, kes arvestab töö korraldamisel Terviseameti, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Tallinna Haridusameti antud juhiseid laste ja töötajate tervise ja heaolu kaitseks.

Tegevused
Kokkulepped lasteaias


1. Laste vastuvõtt
* Võimalusel õues.
* Vihma korral aiarühma lapsed tulevad üksinda trepist üles ja lapsevanemad rühma ei tule.
* Sõimerühmas minnakse võimalusel vastu (kas õpetaja või õpetaja abi). Kui kohal olevate laste arv seda ei võimalda, siis toob lapsevanem lapse rühma ja võtab lapse väga kiiresti riidest lahti ning annab üle ukse rühmaruumi õpetajale üle. Lapsevanem lahkub majast.
* Jälgitakse lapse tervislikku seisundit. Haigussümptomite olemasolul on õpetajal õigus laps koju saata.

2. Laste ja töötajate tervise kaitse (heakorra ning hügieeni tagamine, haigestumised jms)

VASTU VÕETAKSE TÄIESTI TERVEID LAPSI. LASTEL EI TOHI OLLA KA NOHU JA KÖHA!

* Allergiliste ilmingute (näit. vesine nohunina) esitada rühmaõpetajale perearsti poolt väljastatud sellekohane tõend.
* Teavitada rühmaõpetajat, kui laps ei tule mingil põhjusel lasteaeda.
* Ruumide koristamine ja desinfitseerimine ning laste kätepesu ja täiskasvanute käte desinfitseerimine on jätkuvalt suurema tähelepanu all.
*Nakkuse ennetamiseks ning töötajate ja laste kaitseks
on lasteaia välisuste juures käte desinfitseerimisvahendid.

3. Rühmade komplekteerimine
* 1. juunist kuni 31. augustini on rühmad ühendatud.
* Rühmade ühendamisel arvestatakse, et kontaktsete ring lasteaias oleks võimalikult muutumatu.
* Rühmad komplekteeritakse vastavalt laste kohavajadustele. Sõimerühmades on sõimelapsed ja aiarühmades aialapsed. * Võimalusel arvestatakse, et vene õppekeelega lapsed oleksid oma emakeelega rühmas.

4. Õppe- ja kasvatustöö
* Senisest enam korraldatakse õppimisi/õppetegevusi lastega väljas, kuid rühmade vahel ei toimu liikumist ja kontakte.
* Rakendatakse õuesõpet jt aktiivõppe meetodeid. Jälgitakse hügieenireeglitest kinnipidamist.
* Ühiskasutuses olevaid siseruumi (saal, KHK ruum, eesti keele õpetamise ruum) suvel ei kasutata.

5. Toitlustamine
* Toitlustamine toimub Baltic Restaurants Estonia AS poolt ja toitu valmistatakse lasteaia köögis.
* Toidu valmistamisel ja jagamisel järgitakse kõiki tervisekaitsenõudeid.

6. Kommunikatsiooni juhtimine
* Info edastatakse lapsevanematele ja personalile Eliis.ee keskkonnas direktori või teda asendatava töötaja poolt.
* Põhiline infovahetus toimub Eliisi kaudu, lisaks vajadusel eraldi e-posti teel.
* Kohapeal lastevanemate vastuvõttu ei toimu.

Direktor Merike Pappel telefon 5669 3043, e-post: direktor@lehola.edu.ee teavitab Tallinna Haridusametit, personali ja lapsevanemaid järgnevalt:
• Tallinna Haridusamet – e-posti, telefoni teel, FB kaudu
• personal– ELIIS infosüsteemi, e-posti ja tel. teel
• lapsevanemad - ELIIS infosüsteemi kaudu.

Õpetaja teavitab juhtkonda ja lapsevanemaid järgnevalt:
• juhtkond – suuliselt, eLiisi ja telefoni teel;
• lapsevanemad – ELIIS infosüsteemi ja rühmalisti kaudu.

Lapsevanem teavitab juhtkonda ja õpetajaid järgnevalt:
• juhtkond- e-posti ja ELIIS infosüsteemi kaudu;
• õpetajad- suuliselt, telefoni ja ELIIS infosüsteemi kaudu.

7. Uute laste vastuvõtmine ja harjutamine lasteaiaga
* Uute laste vastuvõtmisel koostame laste tulemiseks graafiku: kolm uut last ühel päeval ning erinevad tulemise kellaajad.
* Lastevanematega teeme (olenevalt lapsest ja hetkevõimalustest) erinevaid kokkuleppeid: kas üks lapsevanem rühmas koos lapsega või laps üksinda rühmas.

8. Asenduslasteaeda minek, asenduslasteaias olek
* Võtame vastu suvel lapsi teistest lasteaedadest (Kikas, Pallipõnn ja Täheke). Eraldi rühma moodustada suvelastele ei ole võimalik, paigutame võõrad lapsed oma laste rühmadesse juurde.
* Teistest lasteaedadest lastele ja lastevanematele kehtivad meie lasteaia reeglid.
* Arvestame sellega, et laste kontaktsete ring rühmas
oleks võimalikult kaua muutumatu.
* Iga trepikoja välisuksel on laste eesnimed ja märgitud rühma nimetus, kuhu laps tuleb viia.

9. Laste kojuminek
* Õhtul anname lapsed lapsevanemale kuiva ilma korral üle õues, vihmase ilma korral ukse pealt.
* Sõimerühmas paneb õhtul lapse riidesse lapsevanem, kuid teeb seda võimalikult kiiresti ja ei jää lapsega mängima.
* Korraldatud nii, et kaks lapsevanemat korraga riietusruumis.


Merike Pappel
Tallinna Lehola Lasteaed
direktor

.........................

Tallinna Linnavolikogu 26.03.2020 määrusega

(link)
KOHATASU

kehtestati lasteaia kohatasu vabastus tähtajatult ehk kuni uue määruse vastuvõtmiseni.

......................


TERVISEAMET


Sellelt lehelt leiad ametlikult kinnitatud infot ja juhiseid uue koroonaviiruse puhangu kohta, mis sai alguse Wuhani linnast, Hiinas, 31. detsembril 2019.


TERVISEAMET

................................

KADRIPÄEVA TÄHISTAMINE


Vaatamata tänasele külmale ilmale oli lasteaia õueala täna KADRISID täis ja kõik KADRIPEREDE lapsed tegutsesid. Kes toppisid ube pudelitesse, kes jaotasid nööpe õigesse kohta. Mõned mõistatasid mõistatusi ja arvasid ära, mis loomale midagi kuulub.

Õuemajakeses sai kadrilaule ja kadrimänge mängida, sai vana aja kadritegemistest ning igaüks sai oma pisikeses pihus väikest küünalt hoida. Ega see advendiaeg enam kaugel ole!

Kõige keerulisem oli aga lambale saba õigesse kohta seadmine, aga saadi sellega õpetaja abiga ka hakkama.

Kõik KADRIPERED said KADRIÜLESANDED lahendatud ja ümber maja KADRIJOOKSKI sai tehtud.

Oli väga vahva õueüritus!

Tänud kadripäeva organiseerijatele, läbiviijatele ja kaasalööjatele!


Merike Pappel
25.11.2019

(vajuta lingile)
KADRIPÄEV 2019

.....................

Mustamäe lasteaedade õpetajate rahvastepalli võistlus

Enne uut õppeaastat otsustasid Lehola Lasteaia õpetajad täiendada oma energiavarusid ja osaleda Mustamäe lasteaedade rahvastepalli võistlusel, mis toimus Tammetõru lasteaias 29.08.2019.

Lõbusal sportlikul üritusel osales 7 lasteaeda. Võidukarika viis kaasa seekord Vesiroosi lasteaed.

Lehola võistkond oli väga, väga tubli ja võitis lausa kolm mängu, aga kohtuniku otsus sai määravaks ning Lehola "apellatsioonikaebust" ei esitanud.

Lõppude lõpuks võitis sport ja sõprus!


Aitäh osalejatele!


direktor
Merike Pappel

RAHVASTEPALL 2019

.................

RAHVUSVAHELINE TANTSUPÄEV 2019 LOTTE RÜHMAS 2019
.................